News
Fotoreportaż z Dnia Kiełczygłowa połączonego z Pikinikiem Edukacyjnym - 18.06.2017r.
23.06.2017
W niedzielę dnia 18 czerwca 2017r. na placu przy Zespole Szkolno - Gimnazjalnym w Kiełczygłowie ul. Tysiąclecia 8 odbył się jak co roku festyn pn. „Dzień Kiełczygłowa” połączony z Piknikiem Edukacyjnym którego organizatorami byli : Gmina Kiełczygłów, Lokalna Grupa Działania z Osjakowa, Zespół Szkolono – Gimnazjalny w Kiełczygłowie oraz Rada Rodziców przy ZS-G w Kiełczygłowie. Sponsorami tegorocznego Dnia Kiełczygłowa byli :
- Gmina Kiełczygłów, na czele z Panem Wójtem Kazimierzem Jędrzejskim
- PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie
- Lokalna Grupa Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” z Osjakowa
- Bank Spółdzielczy w Ruścu Oddział w Kiełczygłowie
- Interkis AQUA – Technologia Uzdatniania Wody z Gdyni
- P.P.H.U. „ELFACH” Stanisław Ignasiak z Białej Pajęczańskiej
- STOL-TRUM Pęciak z Białej Pajęczańskiej
- Usługi Przewozowe Dawid Beśka z Kiełczygłowa
- EŁPOL Łukasz Łuźniak
- Kwiaciarnia Biała Barbara Depta.
- PAMAPOL S.A. z siedzibą w Ruścu.
- Piekarnia Cukiernia Zbigniew Borek.
- Sklep Spożywczo – Przemysłowy Ścigała Renata
- Zakład Meblarski „OLD-PINE” Andżelika Zając
- VISAT Ostrowscy spółka jawna Jerzy Ostrowski z siedzibą w Pajęcznie
- Producent Naczep „BODEX” z siedzibą w Szczercowie
- Polskie Składy Budowlane Mrówka w Pajęcznie
- "ORTRANS" Ryszard Ochocki z siedzibą w Woli Wiązowej
- Handel Węglem – Dariusz Maliszak
- AMIX – Wieczorek Anna
- TRANS-MIR – Mirosław Zdon
- SADOWSKI – Robert Sadowski
- Sklep Sportowy „TRAF” – Andrzej Cytarzyński w Pajęcznie
- Usługi Geodezyjno – Kartograficzne Stefan Tomala
- Usługi Asenizacyjne Beata Grzesik
- PPHU „LESZKO” Mechanika pojazdowa Leszek Drewniak
- Mechanika Pojazdowa Sylwester Janus
- Piekarnia – Bogusław Wrona
Przebogaty program tegorocznego Dnia Kiełczygłowa obejmował atrakcje dla wszystkich, tj. :
Lokalne występy zespołów z Gminy Kiełczygłów
Występ dzieci z Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego w Kiełczygłowie pod kierownictwem Pani Nauczyciel Alicji Sadowskiej oraz Pani Katarzyny Foltyńskiej:
O godz. 17:30 odbył się mecz pokazowy piłki nożnej w którym Pracownicy Urzędu Gminy Kiełczygłów i Jednostek Podległych (Wójt Gminy Kiełczygłów Pan Kazimierz Jędrzejski, Sekretarz Gminy Pan Marek Kula, Skarbnik Gminy Pan Przemysław Krężel, pracownik Urzędu Pan Stanisław Marchewka oraz Pan Piotr Półka i Paweł Pietruszka nauczyciele Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Kiełczygłowie) rywalizowali z Radnymi Rady Gminy Kiełczygłów (Paweł Brożyna, Zenon Swędrak, Dawid Trzcina, Łukasz Koniecka, Zbigniew Wożniak, Stanisław Zając, Andrzej Kuberski) na boisku ORLIK. Po zaciętym meczu Pracownicy Urzędu Gminy wygrali 5:4
Występy Artystów z poza Gminy Kiełczygłów:
Występ ELENA Rutkowska Cygańskie Czary od godz. 18:30 – 20:00
Niecodzienne wydarzenie, rewia estradowa - Cygańskie Czary. Muzyczno-taneczne widowisko pełne orientalnej zmysłowości, cygańskiego temperamentu, finezji hiszpańskiego flamenco, a dla duszy.. romansów rosyjskich. Cudowna autentyczna muzyka romska, śpiew i taniec, a także niesamowite stroje stwarzają niezapomnianą atmosferę i wprowadzają widzów w zaczarowany i tajemniczy świat Romów. Urok osobisty artystów zespołu "Cygańskie Czary" i ich interpretacja utworów gwarantują odbiorcy niezapomniane przeżycia, wspaniałą zabawę, oraz bezgraniczną miłość do cygańskiej muzyki. W programie pełnym wigoru i radości życia zabrzmią najwspanialsze utwory cygańskie. Gazeta Muzyczna bardzo trafnie określa Elenę Rutkowską: "...Wyjątkowej urody aktorka filmowa i teatralna oraz piosenkarka, pełna temperamentu porywa w rytm egzotycznej, cygańskiej muzyki. Tworzy charyzmatyczny czar, narzucając swoją zmysłowość każdej widowni".
Koncert Andrzeja Rybińskiego od godz. 20:30 – 21:30
Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu. Był członkiem związanego z uczelnią big-bandu Kanon Rytm. Współpracował również z amatorskimi zespołami Komety i Piotrusie. Na początku lat 70. współtworzył z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch grupę 2 plus 1. W 1971 zespół wystąpił na festiwalu opolskim i otrzymał nagrodę za wykonanie piosenki Nie zmogła go kula . W czerwcu 1971 z żoną Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem założył własną grupę – Andrzej i Eliza. Od 1974 w zespole występował również brat artysty, Jerzy Rybiński. Z formacją współpracowali także: Arkadiusz Żak, Marcin Zienkiewicz, Eugeniusz Mańko, Ryszard Kaczmarek i inni. Zespół Andrzej i Eliza zadebiutował w 1971 roku na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole z utworem Wstawanie wczesnym rankiem. Poza krajem koncertował w Austrii, ZSRR, Belgii, Stanach Zjednoczonych, Bułgarii i RFN. Po rozpadzie zespołu w lipcu 1981 rozpoczął karierę solową.
Koncert zespołu Disco Polo Freaky Boys od godz. 22:00 – 23:00
Duet 2 dj'ow, producentów założony w roku 2011. Tworzą go DJ Crash i DJ Mayoman. Pierwszy hit "Take me away" osiągnął wielki sukces nie tylko w Polsce ale w całej Europie. Dużo remixów dla takich artystów jak Michel Telo, Rafał Brzozowski, czy wielu topowych zespołów Disco Polo. Kolejny hit na polskich parkietach to oczywiście "Do Białego Rana". 21 mln. wyświetleń na Youtube. Hit telewizji Polo.tv. "Do Białego Rana" śpiewa cala Polska. Kolejny to "Moje Serce Bije Bum Bum" ponad 3 mln. oglądnięć na Youtube. Hit radia VOX.fm. A nowość to ”Ja będę kochał Cię” ponad 2 mln. oglądnięć na YouTube. DJ Crash to producent wielu hitów Disco Polo, czołowych zespołów disco polo w Polsce jak After Party, Exaited, Extazy, Weekend i wielu innych. DJ Mayoman to były muzyk topowych zespołów popowych w Polsce. Ponad 100 koncertów rocznie w klubach i na festiwalach. Ich koncertów się nie zapomina.
Między występami poszczególnych artystów zostały przeprowadzone liczne konkursy, m. in. Konkurs o wiedzy sportowej oraz przeciąganie liny a także wyścig we workach. Nagrodami w tych typowo sportowych konkursach były gadżety ufundowane przez Sklep Sportowy „TRAF” Andrzeja Cytarzyńskiego z Pajęczna (np. Piłka, zestaw koszulka + spodenki Lewandowskiego i Błaszczykowskiego, kubki, szaliki itp. Itd.) oraz słodycze i napoje ufundowane przez Wójta Gminy Kiełczygłów Pana Kazimierza Jędrzejskiego. Jednym słowem nikt z biorących udział w konkursach nie odszedł z pustą ręką.
W tym roku została zorganizowana LOTERIA FANTOWA w której każdy los wygrywał. Do godziny 19:00 wszystkie 800 losów zostało sprzedanych.
Natomiast ze wszystkich wykupionych losów o godz. 20:00 odbyło się losowanie 5 nagród głównych :
(Rower, kuchenka mikrofalowa, Nawigacja samochodowa) Ufundowanie przez Wójta Gminy Kiełczygłów Pana Kazimierza Jędrzejskiego
(Myjka ciśnieniowa KARCHER) Ufundowana przez Wicestarostę Powiatu Pajęczańskiego Pana Mariusza Mielczarka z żoną
(Blender kuchenny + koszula Nicolasa Uriarte siatkarza SKRY Bełchatów z autografem) Ufundowana przez Radę Rodziców przy Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Kiełczygłowie.
Wszystkie nagrody główne znalazły swoich właścicieli.
Podczas Dnia Kiełczygłowa zorganizowany został młodzieżowy turniej w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Kiełczygłów na Kompleksie Sportowym „Moje Boisko – ORLIK 2012”, w którym wzięło 5 drużyn dzieci i młodzieży (chłopcy i dziewczęta) z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnym w Kiełczygłowie takich jak:
- klasa IVa
- klasa IVb
- klasa Va
- klasa Vb
- klasa VI
Po zaciętych meczach stojących na bardzo dużym poziomie ostateczna klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
- Klasa VI
- Klasa Vb
- Klasa IVb
- Klasa IVa
- Klasa Va
Wszystkie startujące drużyny zostały uhonorowane pucharem które wręczali Wójt Gminy Kiełczygłów Pan Kazimierz Jędrzejski oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Zenon Swędrak z nauczycielami Piotrem Półką i Pawłem Pietruszką. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazała się Marika Kubiak zawodnicza z klasy IVb. Natomiast najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Adam Beśka zawodnik z klasy VI. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Bartłomiej Sobera uczeń klasy VI.
Każdy zawodnik turnieju otrzymał pamiątkowe upominki ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Pajęcznie.
Dla najmłodszych funkcjonowało za darmo od godz. 16 do 21 mini wesołe miasteczko. Za wszystkie atrakcje dla dzieci zapłacił Urząd Gminy Kiełczygłów.
Funkcjonowały stragany z zabawkami oraz balonami dla dzieci a także punkty z watą cukrową i popcornem oraz z lodami.
Można było także bardzo dobrze zjeść przy przygotowanych punktach gastronomicznych przez Panie z Rady Rodziców przy Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Kiełczygłowie.
Podczas festynu degustowano również potrawy przyrządzone przez Stowarzyszenia zrzeszone w Lokalnej Grupie Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” w Osjakowie: KGW z Obrowa oraz „K2-Zacisze” z Kuszyny i Kiełczygłówka, stowarzyszenia z Strzelec Wielkich, Lgoty Wielka, Szczercowa, Osjakowa, Pątnowa (m.in. zupa chrzanowa, chleb ze smalcem oraz kiszony ogórek, naleśniki itp.), które rozchodziły się jak przysłowiowe świeże bułeczki.